Původ postavy

PŮVOD POSTAVY

Žádné dvě postavy nejsou stejné, přesto se o nich dá říct nějaká obecná pravda, která je spojuje. U nás k tomu slouží tzv. intro. Tedy průvodní skutečnost, na jejímž základě dostanete do začátku jisté výhody i nevýhody.

POTULNÝ ŽOLDNÉŘ

Tvoje postava už nějaký ten pátek putuje krajem a živí se, jak se dá. Díky tomu dostaneš do začátku hry lepší zbraně nebo vybavení. Na druhou stranu ale nebudeš mít tolik surovin ani peněz jako ostatní, jelikož na cestách se vydělává obtížněji, než v dobře situovaných městech a vesnicích.

https://en.uesp.net/wiki/File:LG-cardart-War_Cry.png
https://en.uesp.net/wiki/File:LG-cardart-Wardcrafter.png

ARISTOKRAT / UČENEC

Ať už jsi ke svému jmění a titulu přišel jakkoliv, jsou jen a pouze tvé. Můžeš rozhazovat tuhle i támhle a vlastně s tím nemáš žádný problém. Jo a taky piješ a víš věci…

SEDLÁK

Tvoje rodina tu žije od nepaměti. S Aničkou odnaproti jste si jako malí hráli na doktora a s Pepíkem, co teď dělá u stráže, jste chodili na třešně. Vládci se tu mění, ale místní ne a ty jsi jedním z nich.

https://en.uesp.net/wiki/File:LG-cardart-Silent_Pilgrim.png

OTROK

Nejspíš někomu dlužíš nemalou částku, nebo jsi se jinak zpronevěřil a přišel o svou svobodu. Co ti chybí v majetku, však doháníš znalostmi.

https://en.uesp.net/wiki/File:LG-cardart-Marked_Man.png
https://en.uesp.net/wiki/File:LG-cardart-Unstoppable_Berserker.png

ŽEBRÁK

Nemáš nic kromě základních svršků a jsi rád, že jsi přežil včerejšek…

Přejít nahoru