Praktické informace

Ubytování:


Po příjezdu na louku vyhledej organizátora, který ti řekne, kde si můžeš postavit své ležení. Rozmístění frakcí budou mít organizátoři předem vymyšlené a pokud si stan postavíš bez jejich vědomí, může se ti stát, že to celé budeš muset zbourat a postavit znovu na orgy určeném místě.

Ležení a jeho vybavení (stany, stoly, výzdobu a další) si každý veze vlastní. Pokud je to možné, tak moderní stany (iglůčka) si v ležení umístěte tak, aby byly kryté historickými stany či něčím, co více lahodí oku. 

Stejně tak veškeré “moderní” věci jako igelitky, petlahve, plechovky, lahváče, spacáky atd. prosím zkuste uklidit tak, aby vám nehyzdily ležení. Uděláte tím radost nám, fotografům a hlavně sami sobě, protože pak na fotkách a s vaším vymazleným kostýmem nebudete stát před kupou iglůček, igelitek a dalšího moderního bordelu. Váš cool kostým určitě lépe vynikne před historickým stanem nebo před uklizeným ležením…

Vybavení a zázemí na louce:

Na louce se bude nacházet hospoda, kde si budete moci koupit alko, nealko a možná i nějaké drobné pochutiny. Jídlo si během larpu zařizuje každý hráč sám, nebude žádné hromadné stravování.

Na louce bude umístěn ekotank s pitnou vodou, kterou budeme dle potřeby doplňovat, ale berte v potaz, že i jízda pro vodu nějaký čas zabere, tak si hlídejte, ať nejste na suchu.

Na louce nebude hráčům k dispozici elektřina, takže pokud potřebujete mít nabitý telefon, vemte si s sebou powerbanky. Stejně tak se hodí vzít si s sebou baterku, v noci bývá celkem tma a v lese tuplem.

Na louce nebo resp. v její blízkosti budou latríny s toaletním papírem a také “umývárna” rukou s mýdlem, tak ho prosím používejte, nikdo si nechce jako suvenýr odvézt domů střevní chřipku a podobné dárečky.

Fungování na louce:

Na louce platí PŘÍSNÝ ZÁKAZ kopání ohnišť (či “ledniček”). Pokud chcete mít vlastní ohniště přivezte si přenosné (ale pozor, nesmí po něm pak zůstat vypálený kruh v trávě, takže plech položený na zemi není vhodná varianta). Případně si na vaření jídla můžete dovézt vařič (opět na moderním vybavení se snažte vařit na méně viditelných místech).

Louka se nachází v bezprostřední blízkosti rybníka, takže v noci jde od vody poměrně zima, pro zimomřivé jedince doporučujeme, aby s tím počítali a své vybavení (kostým, spacák, přiměřený počet dek, atd.) tomu uzpůsobili.

Stejně tak varujeme, že louka není příliš chráněna před sluníčkem, takže přibalte i opalovací krémy. Panthenol sice zdravotníci mít budou, ale málokdo chce vypadat na fotkách jako vařený humr.

No a protože akce je venkovní, tak si raději zabalte s sebou i repelenty a nebojte se je použít, protože zdejší komáři umí být značně krvelační a i klíšťata si občas smlsnou. Na následky kontaktu se zdejší faunou budou opět zdravotníci připraveni (fenistil a jodová tinktura to jistí), ale prevence je vždycky lepší varianta, než řešení následků.

Kostýmy:

Kostýmům se blíže budou věnovat inspiromaty u jednotlivých frakcí. 

Chápeme, že super vymazlený kostým z vlny a lnu asi nemůže mít každý, ale prosíme všechny, aby se pokusili udělat kostým co nejlépe a vynechali z něj zejména moderní věci jako mikiny s nápisy, tepláky s proužkama nebo zářivě zbarvené botasky. V sekáčích se skoro vždycky dají sehnat nerušivé “podkladní” kusy oblečení a botasky se dají zamaskovat třeba ovinkama z kusu látky a tak podobně, ale stejně doporučujeme spíše pevnější obuv. Pokud si nevíte s kostýmem rady, zeptejte se svých zkušenějších kamarádů, určitě vám poradí, jak ho udělat tak, aby na pohled zapadl a nerušil moderními prvky.