Nehratelné

“Mučení nebo rebelie? Co je nám do toho? Skály se lámou, v kotlích to vře a zlaťáky se díky jejich konfliktům jen sypou. Proč bychom měli nějak zasahovat?”

Dumin, dwemérský tonální architekt

Chimérové

Chimérové ze severovýchodu kontinentu, jsou vzdálenými příbuznými Ayleidů (viz Historie). V Ayleidské říši se uplatňují jako nomádští řemeslníci, či obchodníci, ale z jejich řad je znám i Arcimág prastarého Psijického řádu. 

Chimérové se vyznačují výrazně metalicky zlatou pokožkou a samozřejmě špičatýma ušima. Často mají v oblibě zbroj z chitinu.

Dwemérové

Tajemní Dwemérové, nazýváni hlubinnými méry, se od svých ostatních příbuzných velice liší. Zcela zanevřeli na magii i náboženství a rozhodli se věnovat výhradně technologiím. Nutno podotknout, že podobně jako Ayleidi v užívání magie, Dwemérové jsou ve studiu techniky skutečně nepřekonatelní. Povídá se, že kvůli svému hladu po poznání občas až bezohlední. Prý umějí vdechnout život strojům. Roztroušeni po celém Tamrielu, specializují se na podzemní práce.  Před nedávnem se vlivem jejich činnosti sesula část hory, kde dolovali. Poblíž si otevřeli krčmu v níž nestrpí žádné nepřístojnosti.

Všichni Dwemérové jsou pyšní na svůj pěstěný vous. Nechybí jim samozřejmě ani špičaté uši. Jsou známí svými technologickými zázraky a tvrdí se o nich, že spolu navzájem dokáží psychicky komunikovat. Rádi se honosně oblékají do drahých rouch a jejich válečníci jsou snadno rozpoznatelní díky těžkým zbrojím ze zvláštního kovu bronzové barvy.

Khajiiti

Zástupci této zvířecí rasy jsou jedni z původních obyvatel Tamrielu. Mérská expanze je však zahnala do vyprahlých pouští na jihu. Tam Khajiiti buď žijí v klanových společenstvech specializovaných na produkci a zpracování měsíční třtiny, nebo se potulují jako nomádi po celém Tamrielu. Mérové i Nordi na ně často pohlížejí s despektem a podezřením, neboť je provází pověst nejen šikovných obchodníků, ale i nájemných lumpů, zlodějů a dealerů. 

Celá khajiitská kultura se točí kolem fází měsíce. Samotný jejich vzhled závisí na tom, v jakém postavení k sobě měsíce byly při jejich narození. Existuje tedy celá řada fyzických forem Khajiitů, dvounohých i čtyřnohých, od velikosti kočky po medvěda. V karavanách jsou však zdaleka nejběžnější humanoidní chlupáči s ocasem, drápy a oušky. Mluví o sobě ve třetí osobě a se silným jižním přízvukem.