POVOLÁNÍ POSTAVY

Povolání je původním zdrojem obživy postavy, než se rozhodla dobrodružně putovat po světě a poklidně či konfrontačně střetávat ostatní obyvatele Tamrielu.

Zároveň se jedná o činnost, kterou postava primárně vykonává v době mezi pleněním místních hrobek a obrannou svého a při troše dobré vůle i cizích životů.

Povolání se dělí na poskytovatele surovin, tvůrce produktů a poskytovatele služeb. Ke zpestření zábavy jsme se rozhodli jednotlivá povolání více provázat mezi sebou, abychom hráče motivovali k vyšší míře vzájemné interakce, a to nejen během boje, ale i mimo něj.

Poskytovatelé surovin

Horník

V dole je jako doma a ví, kam kopnout, aby odkryl naleziště běžných, za to nanejvýše důležitých surovin. Zároveň má zkušenosti s těžbou vzácných minerálů a drahých kamenů, za které může obdržet slušné peníze.

Farmář 

Rozumí půdě a ví, jak ji zkultivovat, aby pěstované plodiny nasytily hladové obyvatele vesnice. Pouze farmáři mohou úspěšně sázet a sklízet plodiny, z nichž lze poté připravit dobrou krmi, ostatní k tomuto jednoduše nemají dostatečné znalosti.

https://en.uesp.net/wiki/File:LG-cardart-Harvest.png
https://en.uesp.net/wiki/File:LG-cardart-Jerall_Forager.png

Lovec

Jeho parketou je stopování a lov zvířat, proto by mu měli obyvatelé vždy řádně poděkovat za každý kus zvěřiny na svém stole. Lovec rovněž zvládá ze zabitých zvířat a bestií získávat kožešiny, maso i alchymistické suroviny potřebné k výrobě rozličných lektvarů. Pouze on může lovit v loveckých rajonech a získávat trofeje.

Bylinkář

Tajná místa v okolí vesnice plná bylin, bobulí a hub jsou revírem bylinkáře. Ten jako jediný umí bylinky sbírat i zpracovávat, ví, kde je hledat, a ani prudce jedovaté kusy jej při sběru neohrozí. Zároveň zvládá ze získaných bylin vytvářet bylinkové zahrádky, s nimiž by si neporadil ani ten nejzkušenější farmář.

TVŮRCI PRODUKTŮ

Kovář

První mezi rovnými ve vesnici. Kováře potřebuje k životu každý, ať už k vykování nového meče, opravě pluhu, nebo třeba k vytržení bolavého zubu, když není na blízku felčar. Kovář zvládá opravu zbraní a zbrojí, jejich vylepšování, stejně jako výrobu šperků z trofejí a zpracovávání drahých kamenů.

Alchymista

Lektvary rozličné i mnohaličné jsou specialitou alchymisty. Jedině on zvládne namíchat látku, která zvládne postrčit za práh smrti, nebo navrátit ztracenou sílu. Je libo trochu tekutého štěstí, nebo se jen potřebuješ zbavit smradu svého gobliního otroka? Alchymista je tu pro tebe.

https://en.uesp.net/wiki/File:LG-cardart-Alchemy.png

POSKYTOVATELÉ SLUŽEB

Nádeník

PIKR neboli pomocné individuum k ruce (byť krajově se tento plný název liší) se hodí každému a je jisté, že se nikdy nebude nudit. Umí ode všeho trochu a při mnoha příležitostech zvládne přiložit ruku k dílu, nebo alespoň dobře poradit. Prachy za dobrou práci přece nikdy nesmrdí, byť to někdy znamená vzít lopatu, porýt se v hlíně a vrátit zemi, co její jest.

Felčar

I kouzelníci mají občas rýmu, nebo utrženou ruku, a pak přijde na řadu Růženka ze třetí chalupy nalevo s jehlou a nití. Felčar zvládá napravit zranění a vyléčit nemoci, se kterými si ani magie neporadí. Hlavně pomalu a jistě, spěch ještě nikoho nevyléčil. Jeho speciální schopností je však stabilizace postav v agonii, díky čemuž pak nedochází k postihům za upadnutí do agonie.

https://en.uesp.net/wiki/File:LG-cardart-Mummify.png
https://en.uesp.net/wiki/File:LG-cardart-Lockpick.png

Chmaták

Je libo otevřít nějaký zámek, nebo snad zařídit změnu majitele jistého předmětu? Není problém! Chmaták, ale umí i protiklad svého řemesla. Kladení nenápadných pastí, zamykání sejfů a truhlic, nebo třeba ochrana před jiným chmatákem jsou jeho doménou!

Flákač

I flákání je poskytování služby! Sobě samému… Chceš mít prostě klid, pohodu a občas se natáhnout na mezi. Aspoň že ty ryby se chytají samy, stačí jen nahodit.

Přejít nahoru